El Bab ve Rakka arasındaki bağlantıyı sağlayan yol, Suriye ordusunun kontrolüne geçti.

Read Time:50 Second

img_1951

Suriye’nin Halep eyaletinde IŞİD’in elinde kalan son kent olan El Bab’a çıkan ve IŞİD militanlarının kente silah ve malzeme göndermek için kullandığı yol, Suriye ordusu tarafından ele geçirildi.

Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün verdiği bilgilere göre, Suriye ordusu El Bab’ın 9 kilometre güneydoğusunda yer alan Tel Uveyşiye tepesini kontrol altına aldı. Tel Uveyşiye, El Bab’a giden ana yola hakim bir konumda bulunuyor. Söz konusu yol, IŞİD’in Suriye’deki merkezi olan Rakka ile El Bab arasındaki bağlantıyı sağlıyor.

El Bab-Rakka arasındaki yol, Suriye ordusunun kontrolüne geçti. El Bab kuşatmasını Esad ‘tamamladı’ TSK Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu ise, El Bab’ı kuzey, doğu ve batı yönlerinden kuşatmış durumda. Suriye ordusunun kente daha fazla yaklaşıp yaklaşmayacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

BBC’nin aktardığına göre, Suriye ordusuna bağlı birlikler El Bab yakınlarındaki Tadif köyüne “saldırabilecek menzilde” Suriye ordusunun El Bab’ın güneyini kuşattığı belirtiliyor. Bu durum, TSK’nın IŞİD’e karşı üç koldan sürdürdüğü kuşatmayı Esad yönetiminin tamamladığı anlamına geliyor. (DHA)

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d