Hitler ve hitlerleşen politikacılar [2]

Read Time:4 Minute, 0 Second

”Hitler – Ein Volk, ein Reich, ein Führer!!”

Fecri DOST

Erdoğan- Tek devlet, tek bayrak, tek dil, tek vatan !!

Hitler’in iktidar olmadan evvel kısa bir süre hapis yatması.

Erdoğan’ın iktidar olmadan evvel kısa bir süre hapis yatması.

Hitler’in inanılmaz bir yalancı hatip olması. konuşmasıyla kitleleri etkilemesi.

Erdoğan’ın inanılmaz bir yalancı hatip olması. konuşmasıyla kitleleri etkilemesi.

Hitler Almanya’sında basının tamamen Nazi yanlısı hal alması, diğerlerinin bertaraf edilmesi ve gazetecilerin tutuklanması.

Erdoğan- yandaş medya ile diğerlerine baskı uygulaması ve bir çoğuna el koyup kayyum ataması; bütün muhalif basını susturması ve gazetecileri hapishanelere atması.

Hitler’in muhalif gördüğü herkesi toplama kamplarına sürmesi.

Erdoğan’ın Balyoz, Ergenekon davaları, Silivri zindanları, KCK operasyonları, son olarak HDP ve milletvekilleri parti çalışanlarının belediye eş başkanlarını tutuklaması, Suruç, Diyarbakır, Ankara katliyamları ve son olarak Kürd illerini, ilçelerini bombalaması, büyük katliyamlar yapması…

Adolf Hitler;
Almanlar dışındaki herkesden nefret etmektedir, kin ve öfke duymaktadır, ayrımcıdır, Almanlar dışındaki herkes otekidir, ikinci sınıftır, hatta insan bile degildir. Eleştiriye gelmez, eleştirilemez. Asla hatasini kabul etmez herkese meydan okur Tek doğru olan kendi doğrusudur, kendi doğrusu dışındakilere karşı acımasızdır.

İntikamcıdır, kincidir.

Tek güç kendisi olsun ister.

Hitabet gücü kuvvetlidir.

Diktatordur.

Tayyip Erdogan;
AKP’liler ve dışındaki herkesden nefret etmektedir, kin, öfke duymaktadır. Ayrımcıdır, Akp’liler dışındaki herkes hayindir. Kürdler ve Aleviler ikinci sınıftır, hatta insan bile degildir.
Eleştiriye gelmez, eleştirilemez, asla hatasını kabul etmez, herkese meydan okur.

Tek dogru olan kendi doğrusudur.

kendi doğrusu dışındakilere karşı acımasızdır.

İntikamcıdır, kincidir.

Tek güç kendisi olsun ister.

Hitabet gücü kuvvetlidir.

En büyük birleştirici benzerlikleri;

“Hitler anti-demokratik, anti-komünist ve anti-Yahudi’dir.”
“Erdoğan ise anti demokratik, anti-Kürt ve anti-Alevidir

Tayyip aynen Hitler’in kurduğu faşist diktatörlüğü kurmuştur. Baskıcı ve otoriter bir rejim vardır. Bu yüzden faşizmi ve Nazilerin kurduğu terör devletini anımsatmaktadır. Daha da büyük tehlike onu durduracak muhalefetin olmamasıdır. Nazi Almanya’sında siyasi muhalefet temizlendi, yani gaz odalarına tıkandı, toplama kamplarına sürüldü. Bu Tayyib’in de hayalidir. 1 Kasım 2015 seçiminden bu yana Kürdistan’da yaptığı katliamlar Hitler’in uygulamalarını aratmamaktadır. Siyasi muhalefeti sokakta ezmeye çalişan ve katleden bir iktidar var. Yasaklarla muhalefeti daha da bastıran bir iktidar var. Aynı zamanda siyasi tutuklular rekor seviyede. Tutuklu gazeteciler rekor seviyede. Hiç bir ülkede bu kadar çok çocuk yoktur hapiste.

Ama unutmayalim ki faşizmin temeli ve en önemli özelliklerinden birisi ırkçılıktır. Bu konuda benzerlik bire birdir. Hatta Kürdleri zerdüşt, komünist, dinsiz olarak hedef göstererek halka “öcü dinsizler”adı altında kara propaganda yapıyor Erdoğan-Akp. Aynı şekilde sınırlı da olsa Kürdlere elini uzatan, uzatmak isteyen devrimcilere, solculara, demokratlara, vicdanlı dindarlara karşı “terörist” damgasını vuruyor, ki şu an ülkede tek terör uygulayan Erdoğan-Akp ve onun polisi, askeri ve saray gladyosudur.

Bunlarin örneklerini Gezi eylemlerinde ve Berkin Elvan için dayanışma eylemlerinde gördük. Türkiye çapında yakılan HDP binalarını, Kürdlere ait ev ve işyerlerinin yakılması , sokakta kürtçe konuştuğu için linç edilip öldörülen insanlar, eli sopali faşistleri halkın üzerine salanları gördük. Son olarak Kürt şehirleri, ilçeleri ablukaya aldılar ve top yekün bir etnik temizlik başlattılar. Çünkü AKP “çocuk katili” olduğunu kanıtlamış. halkın büyük bir tepki ile sokaklara çıkmasını engellemek için de normal savaşta bile savaş suçu sayılabilecek sivillere yönelik bombardımanları yapmıştır.

Gelinen noktada hem içerde hem de dışarda Erdoğan-AKP ne yapacağını şaşırmıs köşeye sıkışmıştır. Bu yüzden tek çıkar yolu teröre başvurarak daha çok baskı, daha çok katliam yapmakta görmüş. Bu örneğe benzer örnekler gelecekte batı illerinde de olabilir. Sonuç Tayyip Hitler olmak isteyen bir lider olabilir. Ama Hitler gibi bir diktatörlük kuramamış, ayni zamanda Hitler kadar güçlü değil. En büyük nedenlerden bir tanesi de Kürdlerdir. Çünkü kürdler Almanya’daki Yahudiler gibi örgütsüz değildir. Ama kesinlikle 2. dünya savaşı öncesi Almanya sermayesi ve endüstrisi ile kıyaslanacak bir ülkede değil Türkiye ve dünya koşulları da aynı değil.

Nitekim Erdoğan’ın açıklamalarından nasıl yalpaladığını açık bir şekilde görmekteyiz. Türkiye Nato üyesi bir ülke olmasına rağmen Erdoğan bugün Şengay Beşlisi İttifakına dahil olmak için Rusya limanına demirlemiştir. Ve sanıyor ki Şengay Beşlisi kendisi için kurtarıcı olacaktır. Yani ABD, AB ve Nato’ya alternatif olarak Şengay Beşlisi’ni can simidi olarak görmektedir, fakat bu da mümkün görünmüyor. Nitekim Türk devlet sistemi ekonomisi askeri yapılanması tamamen “Atlantik paktı” yani ABD, AB ve Nato’ya göre yapılandırılmıştır. Dolayısıyla da Irak ve Suriye sorunu çözüldüğünde, DAİŞ bertaraf edildiğinde Erdoğan’ın papuçları dama atılacaktır ya öyle ya da böyle.

Erdoğan ideolojik olarak, siyasi olarak istedigi kadar Göbbels tarzı propaganda ve ajitasyon yapsın, istedigi kadar tarihsel revizyonizme başvursun, istedigi kadar mitolojik, milliyetçi, dini sembollerden ajitasyon ve sosyal demagoji yapsın. Ülkede hala muhalefet var ve burjuvazi tamamıyla arkasında değil. Uluslar arası alanda bütün desteğini kaybetmiştir. Bu yüzden fasist diktatörlüğü kurabilmesi durumunda bile papucunun dama atılmasını engelleyemeyecektir. Son konuşmasında yine Kürdleri “temizlemekten” bahsetti kendisi, bakalım kim kimi temizliyecek göreceğiz. Sonuç; Hitler orijinaldir, Tayyip taklitidir! Bu dünya orjinalini götürdüğüne göre taklidini hay hay götürecektir.

Fecri DOST – MEZOPOTAMİA NEWS 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: