AİDİYET:

Read Time:46 Second

Ait olmak,tarihi yaşam ve mücadele koşulları devam ederken,sosyal siyasal,kültürel ve inançsal saiklerle,ait olmak önemlidir,aidiyetin oluşmasını dikkate almak dahada önemlidir.

Yarım yüzyıldır,devam eden Kurd Özgürlük Hareketi siyasi alanda her türlü maddi ve manevi bedeli vermiştir,bedel vermeye devam etmektedir,bu mücadele Kurd ve Kurdistanın Özgürleşmesi temin edilinceye kadar devam edecektir.

Başarılı olmak için,mücadelenin formatını gözden geçirerek,yeni yüz yıla uygun yöntem oluşturmak zorunlu olmuştur.Yeni formatı,yarım asırdır devam eden mücadelenin yaşanmışlıkları üzerine inşaa etmek gerekir,Özgürlük için yola çıkan,özgürlük savaşçılarının,yaşadıkları,maddi ve manevi bedelleri Aidiyetlerini oluşturmuştur.

Dağda,kırsalda,ormanda yazda ,kışta yağmur ve çamurda,açlıkta ,toklukta,”özgürlüğü ” ararken yaşamı kaybedenlerin yani şehit olanların,sevgilerini, nefretlerini tutkularını,arzu ve hayallerini,beklentilerini,kutsal hedeflerini,uzun ve meşakkatli yaşamlarını dikkate alıp ciddi analiz yapılması ve bu analizin AİDİYET metaforunu,yeni yüz yılın küresel şartlarını da dikkate alarak,sentezleyerek,hareketin bileşenlerine ve Aidiyetine arz etmek zorunludur!

 

Diyadin Fırat

About Post Author

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: