antalyada,geçtiğimiz seçimlerde bir kürt vatandaşına atatürk bütünü öptürdüler.

AKP – MHP İTTİFAKI ! ŞÖVEN ULUS DAMARLARIN DA KURTULUŞ ARAYAN TÜRK KAPİTALİZMİ !

Read Time:1 Minute, 13 Second

antalyada,geçtiğimiz seçimlerde bir kürt vatandaşına atatürk bütünü öptürdüler.

               

   …

doksan yıllık geçmişe rağmen, türkiye burjuvazisi yeniden ulusal damara ihtiyaç duyuyor ! bugün öyle bir yerdeki ayakta kalmak için gerekirse faşizm alternatifine bile razıdır. her ne kadar kendi gelenklerine uymasada,AKP onlar için işsiz,güçsüz,umutsuz,şimdilik azınlık kalmış lümpen proleterya olmak üzere ara sınıfları ıslah etmek zorunda.onlara yeni ülküler bulmak zorunda.biraz osmanlı,biraz türkçülük birazda turan ,yanınada ümmet kattımı bu işi bir süre daha sürdüre bileceklerini görüyorlar.kısacsı herşeyi türk tipi götürmekte sakınca görmeyecekler.


en çok korktukları ve kabus gördükleri konu küresel uluscu kapitalizmin atası ABD orta doğuda nasıl bir politika izleyecek ! eğer çıkarları ulus temelinde bir kürdistan öncelik olursa ki bunun içinde turump un hassa olduğu ISİD gerçeği,ister istemez amerikanın politikasında belirleyici olacak.görünürde kürt siyaseti bu anlamda türk burjuvazisinden daha çok hazırlıklı.türkiye milliyetçiliği ve şövenizmi daha çok körükleyerek kürt milliyetçiliğini ve siyasal konumunu durdurmak hatta yok etmek istiyor.bunun içinde her türlü yöntemi kullanmaktan çekinmeyecektir.bun altarnatiflerinin içinde ben soy kırım ve katliamlarında bir seçenek olarak tutulduğunu tahmin ede biliyorum..


umut varmı ? evet var.her şeye rağmen ortadoğuda yürütülen mücadelelrde sol kökenden gelen güçler iradeyi elinde tutuyor.gelişe bilecek her sol ve demokratik itifaklar ve ideolojik mücadele kantarın terazisini halkalrın kardeş itifakına çevirmek mümkün.bunun içinde sosyalizmin atıl ve köhnemiş ulus sosyalizm zehirinden kurtulup kardeş köklerine yani ulssuz marxsizm temellerinde yeni ufuklar açmak ! ne dersiniz hayal mi ?! eğer hayalse intahar etmemeniz için hiç bir sebebiniz kalmamış demektir ! Erkan Polat

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: