Bu Anayasaya Hayır:

Read Time:1 Minute, 19 Second

Anayasanın 18 maddesi,tbmm’den 330 oy alarak belli ki en kısa sürede,yani iki ay içerisinde halk oylamasına,gidecek,bu oylamada elbetteki Hayır diyeceğim.
Neden hayır;Zira çıkış noktası,sorunludur,günlerdir kamu oyunda,farklı toplantılarda,tv ekranlarında konuşulan yapmak istenilen ve yasaya konulan maddeler,dinde vicdanda asla yeri yoktur,cumhur başkanı dialog ve müzakere masasını devirip barış sürecini resmen sonlandırarak ,24 temmuz 2015 ten bugüne dek,savaşı tırmandırarak,tutuklamaları ve göz altına almaları devam ettiriyor.

Cumhurbaşkanın söylem ve eylemleri sıkıntılıdır, ayrıştırıcıdır,ötekileştiricidir,sürekli şehit metaforunu kullanarak taraftar toplamaya çalışıyor,insanlar savaşmayı istemediği halde ölüme ve savaşa gönderiyor,en acı tarfıda,şehitlik payesi vererek ölümü öldürmeyi kutsuyor.Bu anlayış hiç bir dinde ve düşüncede ve vicdanda yeri yoktur. Cumhurbaşkanın,tekerleme halinde tekrarladığı şu nakarat sıkıntılıdır,ne diyor”Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,uğrunda ölen varsa toprak vatandır” bakar mısın ?kanla kutsanan,bayrak topluma,insanlara,huzurun vermesi mümkün değildir.Barışın,eşitliğin ve özgürlüğün getirilmesi asla mümkün değildir.Zira her an,her saat ve saniye kan kan…diye insanların kutsiyetini dikkate almadan kanı kutsuyor, bir gün gelir,o kan içinde insanlar ve insanlığın,boğulacağını akıl etmiyor.

Oysaki kuranı Kerim’de İsra sure ayet 70’de ,Allahın yeminle ,insanı kutsadığını,şerefli,izzetli hak ve hukukla yarattığını söyler!
Bu ülkede ve getirilmek istenen sistem ve yasa maddeleri,insanların kutsiyetini hiçe sayarak,insanların,malını canını namusunu yaşamını tehdit ettiğini düşündüğüm için, referandumda HAYIR diyeceğim,benim gibi düşünen,maddi ve manevi geleceğinden,emin olmayan kişilerde HAYIR diyeceğini biliyorum,yasa geçer veya geçmez onu bilemem fakat,sorumluluk,bilincinin gereği, bu istikamette hareket ederek “HAYIR da HAYIR VAR” deyip, hayır diyorum.

 

Diyadin Fırat-mezopotamianews. 

About Post Author

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: