Rojava yönetimi ABD’de temsilcilik açıyor

Read Time:1 Minute, 9 Second

Rojava ve Kuzey Suriye Demokratik Yönetimi, sekizinci temsilciliğini ABD’nin başkenti Washington’da açmaya hazırlanıyor. İlham Ehmed başkanlığındaki bir heyet ABD’de temaslarını sürdürüyor. 
ABD’nin başkenti Washington’da Rojava ve Kuzey Suriye Demokratik Özerklik Bürosu açılıyor. ABD’de olan Demokratik Suriye Meclisi Eşbaşkanı İlham Ehmed açılış için çalışmaların devam ettiğini söyledi.
Sekizinci temsilcilik yolda
Rojava ve Kuzey Suriye Özerk Yönetimi Güney Kürdistan, Rusya, Almanya, İsveç, Norveç, Hollanda ve Fransa’nın ardından ABD’de temsilcilik açmaya hazırlanıyor.  
İlham Ehmed ABD’de 
PYD, YPG ve Demokratik Suriye Güçleri’nin de bağlı olduğu Demokratik Halk Hareketi (TEV-DEM) ile Demokratik Suriye Meclisi’nin (MSD) Eşbaşkanı olan İlham Ehmed şu an ABD’de görüşmelerini sürdürüyor. 
Net tarih belli değil
Washington’daki temsilciliğin açılması için çalışmaların son aşamaya geldiğini söyleyen Ehmed, “Ancak açılış için kesin bir tarih veremiyoruz. Tarihin netleşmesi görüşmeler ve çalışmaların bitmesine bağlı” dedi. 
Trump yönetimine mesaj
Basına yaptığı açıklamada Ehmed, ABD ile ilişkileri daha da geliştirmek için bir heyet olarak Washington’a gittilerini dile getirdi. ABD ve Kürtlerin, DAİŞ terörüne karşı etkili bir mücadele verdiğine dikkat çeken Ehmed, Donald Trump yönetimiyle de iyi ilişkiler içerisinde olmak istediklerini ifade etti. 
Yedi temsilcilik faaliyette
Rojava Özerk Yönetimi daha önce Süleymaniye, Moskova, Stockholm, Berlin, Den Haag, Paris ve Oslo’da temsilcilik açmıştı. 7 temsilcilik halihazırda faaliyette. Şu anda bir de Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’ta YPJ Temsilciliği var. 

Yeni özgür politika

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: