BİR TÜRK DÜNYA’YA BEDELDİR’DEN MÜSLÜMAN BİR TÜRK DÜNAYI FETH EDERE DOĞRU.

Read Time:2 Minute, 41 Second

Savaş içerisinde savaş, darbe içerisinde darbeler gerçekleşiyor. Faşizmin kronikleşerek hastalık düzeyinde Türk toplum ve tarihini oteriter güç, tiranlık kültürü üzerinden çürütüğüne tanık oluyoruz. Din, mezhep ve ırk üzerinden kutuplaşan her devletin tarihinde kanlı faşizmin popülist sloganlarıyla toplumsallaştığını biliyoruz.

 

Çağın yeni Hitleri Türk halkının ” büyük bir ulus olduğunu ve kutsal bir mirası devraldığını, dünyaya adalet ve refah getirecek bir tarihleri olduğunu, bölge ve ıslam aleminin büyük kurtarıcısı olarak insanlığın kendilerini beklediğini, Türk halkının yaşam standartlarında devrim yapmakla mükellef olduklarını, milli gelirde dünyaya diz çöktürdüklerini, bilim ve teknolojide milli ve yerli üretime başladıklarını, güçlü lider Erdoğanla başkanlık sistemi geldikten sonra büyük imparatorluğu hiç bir gücün zapt edemeyeceğini…” kurduğu medya mafyası ile beyinlere enjekte etmekte Hitlerci ruhun en derinleşmiş tüm argümanlarını seferber ediyor. Cumhuriyetin kuruluş felsefesindeki ırkçı faşizmin yerini ırkçı ve dinci faşizm ile katmerleştiriyor. Bilinç ve ruh dünyalarında ” bir Türk dünyaya bedeldir.., ” diyenlerin ” müslüman bir Türk dünyayı fetheder.

 

Biz böyle ecdadın torunlarıyız..” diyenlerle ittifak kurduğu ve bu ittifakların kendi içerisinde iktidar savaşlarına girdiği, birbirlerine darbe yaptığını bilmeyen yoktur. Özünde Türk toplum ve devlet tarihinin bir fiyaskoyla sonuçlandığı, hasta Osmanlı ile cumhuriyet arasındaki faşist döngüde bir çıkmaza girdiğini hepimiz biliyoruz. Güçlü ve sürdürülebilinir milliyetçi damarın çağın bilim ve teknolojisi karşısında sadece hamaset üreterek ayakta kalmaya çalıştığı, çaresiz bir vaka olduğu gün gibi ortadadır. İnsanı evrensel moral ve değerler dışına iterek ” sizden daha az vergi alacağım, devlet nimetlerini size peşkeş çekeceğim, sizin çıkarlarınıza hizmet eden ve canını size adayan ordular kuracağım, bol bol çocuk doğurun dünyaya hükmedecek nesiller yetiştireceğim… hey siz işsizler, emekçiler merak etmeyin! Sizlerin sadece doyacağı ve doyuracağı günler için canla- başla çalışıyoruz…” diyen bir zihniyetin ülkeyi kan ve koasla beslediğini, bölgede din ve mezhep savaşlarıyla insanlıkla oynadığını görmeyecek kadar zeka ve duygu birikimi sadece faşizm olan bir ülkenin -toz bembe yalanlarıyla -sabah akşam doymaktan bıkmayan gerizekalı bir ulusun varlığına kurban olacak beş para etmez sözde akademi, bilim ve siyaset çöplükleriyle aldatılmaya çalışılıyoruz.

 

Yeni düşmanlar yaratarak, küresel güçlerin tek bir tokadıyla midesi karnına yapışacak olan bir iktidarı ne çok düşmanla savaşırmış gibi yuturmaya çalışan bu yalanı kıble eylemiş soytarılar kralığının karekteri korkak ve teslimiyetçi olduğunun son siyasal gelişmelerde bir kez daha tanık olduk. İşid ve Fetö’yü kendi fabrikalarında üreten Akp’li çağın Hitlercileri görünürde savaşıyor olsalarda gerçeğin böyle olmadığını ve asıl savaşın düşman olarak görüp kendi varlıklarını bu düşmanlıklar üzerinden kurdukları biz Kürdler, Aleviler, anti- kapitalist sol ve sosyalistler, kadınlar, işsiz, emekçi, yoksul kitleler olduğunu dünya görmek zorunda kalıyor.

 

“ulusal güvenlik ve terör tehdidi”, ” Türk halkının hassasiyetleri” , ” bölgesel ve küresel müdahaleler…” gibi gerçeği gizleyen argümanlar sadece zeka özürlü yandaş kitleler için geçerlidir. Cumhuriyet tarihi sistematik bir kırım ve katliamlar tarihidir. Yeni Osmanlı artıklarının iktidar tarihide cumhuriyet tarihinin dinci- ırkçı bileşiminin ortaya çıkardığı sağcı faşizm versiyonudur. Camileri katolik kilisesi gibi kulanıp imamlardan papazlar doğuran Erdoğan italya faşizm tarihinin Mussolini örneğidir. Din ve devlet yönetiminin iç içe faşizmle bütünleştiğini herkes görmelidir. Kadını aşağılayan, çocuğu asker gören, burnundan kıl aldırmayan soytarılığın saltanatını kuranlara karşı Türk halkı sadece Kürdlere ve mücadele dostlarına saldırmakla kendini tatmin ediyor. Faşizmin empati ve akıl yolsuzluğundan ürediğini bilmeyen zihinsel özürlü bir Türk halk gerçeğini ve tarihini dünya bilim ve akademi çevreleri ısrarla dile getiriyor. Çağın yeni Hitleri kendi çöplüğünde kabadaylık yapadursun bir insanlık utancı olarak tarihe geçeceğinden zerre kadar şüphem yoktur!

 

BİLHAN TUNCEL-TENDUREK POST

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: