BAŞKANLIĞIN YOLU EL BAB FETHİNDEN GEÇER.

Read Time:2 Minute, 21 Second

AKP-Erdoğan ülkeyi adım adım bataklığa doğru sürüklerken kendi koltuk ve parti çıkarları için feda etmeyecek hiçbir şeyleri yoktur. En son El Bab da öldürülen 16 asker ve yakılan iki asker sonrası hükümetin takındığı tutum’ma bakılırsa bu tespitlerinmizin yanlış olmadığı anlaşılacaktır. Hükümet Sözcüsü Numan kurtulmuş diyor ki: askerlerimizin Daiş terör örgütü tarafından yakıldığı bilgisi teyid edilmemiştir. Sosyal medya ya servis edilen görüntüler için ise halka korku sallanma isteniyor diye niteledi. Ya Allah aşkına bütün dünya izlemedimi? Zavallı askerler cayır cayır yanarken görmedik mi? teyit edilmesi için daha kaç tane askerin yakılırken filmi çekilmesi lazım? yani yıllarca çocuk mamalarıyla bebek sütü ile çikolatalarla besledikleri kızgın çocuklarına bizim askerimizi yaptılar demeye dilleri bir türlü varmıyor. Çünkü hala da gönül bağlarını koparmış değiller.

Sonra Erdoğan Fırat kalkana operasyonu hakkında şöyle diyor: Artık kesinlikle geri dönemeyiz. Sonuna kadar gideceğiz önce El Bab sonra Membiç daha sonra Rakkaya doğru devam edeceğiz diyor. Peki neden geri dönemiyorsunuz? Orada neyinizi kaybettiniz de arayıp bulamıyorsunuz diye sormazlar mı adama? Evet gerçektende doğru söylüyor geri dönemezler çünkü ne kadar suçlu olduklarını, bugüne kadar bu terör çeteleriyle yaptıkları iş birliği o kadar derin ki geri dönerlerse bütün pislikleri ortaya çıkacak endişesini taşıyorlar. Dolayısıyla da askerlerin ölmesi, öldürülmesi, diri diri yakılması onlar için o kadar önemli değil,nasıl olsa ölen askerler kendi çocukları değil . Önemli olan koltuklarını koruyup kollamak. Bunun yolu da Kürt düşmanlığı yaparak kamuoyu desteğini almaktan geçiyor. Türkiye toplumu da buna çok yatkındır. Haksızlığa uğrayan ölen öldürülen Kürt olunca,kendi evlatları da Bu kirli savaşta ölse dahi yinede seslerini çıkarmıyorlar. Erdoğan’ın planları tıkır tıkır işliyor.

Ve kabul edelim ki Erdoğan Akp toplumu manipüle etme konusunda çok maharetlidirler ve toplumu çok iyi bir şekilde kendi çıkarları çerçevesinde manipüle ediyorlar. Dün Erdoğan ABDnin işid’i desteklediğini işide yardım ettiğini iddia etmişti. Bugün ABD dış ilişkiler sözcüsü Mark Thunner’dan açıklama geldi. ABDli yetkili bu iddianın gülünç olduğunu kayda değer bir açıklama olmadığını söyledi. Yani Erdoğan burada kendi aklınca ABDyi zan altında bırakarak kendi yanına çekmek istiyor. Amaç ABDnin Rojavada Kürtlere yapmış olduğu yardımı kesmek. Kürt düşmanlığı sonunda bunları delirtecek zaten delirmişler. Ama artık bu delirme hali normal bir delirme hali ile kıyaslanamayacak dereceye gelmiştir. Bu delirme hali onlara tımarhaneyi de boylatacak bu gidişle.

El Bab ta gömülüp her gün bataklığın dibine doğru batan Erdoğan ve ekibi uluslar arası koalisyonun kendilerine yardım etmediğini feryat ediyor. Şimdi sormazlar mı adama: Bu uluslararası koalisyon güçleri senin babanın hamallarımıdır ki senin bütün kirli emellerine alet olsunlar? Sen sultan olmak istiyorsun, bütün bir Ortadoğu’yu işgal etmeye çalışıyorsun, hak hukuk tanımıyorsun, Ülkende her gün şehirleri köyleri kasabaları yerlebir ediyorsun, Sana muhalif olan herkesi susturuyorsun adeta nefes aldırmıyorsun, Her gün sahte kabadayılık naralarıyla bütün dünyayı tehtid ediyorsun, ehh uluslararası güçler de kayıtsız şartsız sana yardım edecek öyle mi? Hakikaten ya sen bu uluslararası güçleri MHP ve Devlet Bahçeli ile karıştırıyorsun,yada gerçekten bir hastanede biraz dinlenmeye ihtiyacın var arkadaş.


FECRİ DOST – MEZOPOTAMİA NEWS

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d